spain

CITRUS, CITRONÍK. 100 CM

 

Autentické foto

Dostupnost Momentálně nedostupné
990 Kč
Kategorie Citroník
 

Citronovník

Citrusy se u nás pěstují především jako přenosné rostliny, jsou proto plně odkázány na obsah květináče. Musíme jim tedy dodat správný substrát a zajistit jim přísun živin v podobě hnojiv. Citrusy mají rády slunečná místa chráněná před větrem.

Substrát pro citrusy by měl být kyprý a propustný. Vhodné je použít běžně prodávaný substrát pro citrusové stromy, který taktéž naleznete v naší nabídce. Zálivka by měla být důkladná a to hlavně během letních období. Zaléváme vždy, pokud vrchní vrstva substrátu vyschne. Během zimy je zálivka samozřejmě nižší. V průběhu vegetačního období je dobré zhruba jednou za měsíc citrusy přihnojovat. Citrusy je možné jakkoli zastřihovat, tam kde se zastříhne rostlina znovu obroste. Citrusy i v našich podmínkách kvetou a plodí, avšak dozrání plodů závisí hodně na průběhu léta a způsobu zazimování. Nejspolehlivěji dozrává v našich podmínkách citroník.

Přezimování je pro citrusy velmi důležitá. Minimální teplota je v závislosti na druhu někde mezi -2°C a -5°C. Zimoviště by mělo mít dostatek světla a a teplotu neklesající pod 0 °C, maximální teplota pro zimování citrusů je zhruba 12°C. Na zimoviště doporučujeme rostlinu přemístit co nejpozději, čím déle je venku, tím lépe pro ni. Vhodné místo na přezimování může být např. skleník, zimní zahrada, nebo nevytápěná chodba či garáž. V zimě je nutno zálivku výrazně omezit.

Pokud chceme pěstovat citrus v zemi, je nutné ho na zimu zazimovat s pomocí makrolonového skleníčku.

Minimální teplota:                      -2°C
Teplota v zimě:                            2 až 12°C
Umístění:                                    slunečné
Odolnost proti suchu:                  nízká
Vlhkost vzduchu:                         střední

Komentované video produktu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Přidat hodnocení
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
D Avatar autora | 7.4.2021
Má krásné bílé květy. Velké mladé listy a menší starší. Nádherně při kvetení voní. Je moc krásný, vzrostlý a už má malé plůdky. Sice se mi na něm objevili škůdci, ale zlikvidoval jsem je a citroník mi dělá jen radost.