spain

Trachycarpus fortunei, výška 160 cm, kmen 40 cm

 

Skladem budou 20.9.2023

Autentické foto
Výška kmene: 40 cm+
Celková výška: 160 cm+
Dostupnost Momentálně nedostupné
2 990 Kč
Kategorie Trachycarpus Fortunei -13°C
 

Trachycarpus fortunei - Konopná palma

Mrazuodolná palma pocházející z Himalájí. Při vysazení do země vydrží mrazy až -13°C. Palmu sázíme do volné půdy v měsících od března do července, aby se stihla zakořenit. Ideálně na místo chráněné proti větru. Palma se první dva roky po zasazení tvoří kořenový systém a roste pomaleji avšak po zakořenění může vyrůst každý rok až o 20cm. V zimě doporučujeme zabalit pomocí topných kabelů a netkané textilie. Jak palmu správně zazimovat naleznete zde: zimní ochrana palem

Pokud plánujete palmu pěstovat v květináči, je třeba během léta nepodcenit zálivku. Na zimu (v období od prosince do února) palmu uschováme do chladnější místnosti s dostatkem světla, ideální rozmezí teplot je -5°C až +10°C. V květináči palma udělá každý rok zhruba 3-5 nových listů a přírůstek kmene nepřesahuje 10 cm.

Minimální teplota:             -13°C
Umístění:                          plné slunce
Odolnost proti suchu:        ano
Vlhkost vzduchu:               střední

Komentované video o této rostlině

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Avatar autora Přežití palmy 2.12.2021 15:21
Již dvakrát jsem objednal tuto palmu. První mi vydržela dva roky, přičemž ji nenarost žádný list a druhá nevydržela ani půl roku. Listy seschly a palma neobrazila. Nevím, kde dělám chybu, dodržuji pokyny pro pěstování. Objednám znovu.
Přidat hodnocení
5
1x
4
0x
3
0x
2
1x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
2
Avatar autora | 2.12.2021
Při dodání suprová, ale nevydržela mi poprvé ani dva roky a podruhé ani půl roku. Prostě uschla i když jsem dodržoval pokyny pro pěstování.