spain

Jubaea chilensis, Chilská palma, 700 cm

 

Pouze na objednávku předem
Celková výška: 700 cm
Obvod kmene: 400 cm

Dostupnost Momentálně nedostupné
1 200 000 Kč
Kategorie Jubaea chilensis -11°C
 

Jubaea chilensis - Chilská medová palma

Jak již sám název napovídá, tato rostlina pochází z jihoamerického státu Chile. Jubaea je nejmohutnější palmou pocházející z Ameriky a jednou z nejmohutnějších palem na světě. Ve volné přírodě se vyskytuje pouze v Chile. Medové palmy se staly ve své domovině v vzácné, protože je lidé dlouhý čas mýtili kvůli jejich sladké šťávě, která po mnoho let vyvěrá z jejich bezkorunového kmene. Tato šťáva se používá jako sladidlo nebo se nechává kvasit na palmové víno. Odtud pochází také její druhé jméno - Chilská vinná palma.

Kmen dorůstá do výšky až 30 metrů a může být široký až 2 metry. Koruna je složena ze zpeřených listů, kterých je dospělá palma schopná mít až 50 najednou. Dospělosti a tedy prvního kvetení a prvních semínek palma dosahuje až zhruba ve 40 letech stáří (výška cca 15m) a to je společně s nízkou klíčivostí semen jeden z hlavních důvodů, proč je tato palma tak vzácná. Odolává teplotám až -11°C.

Chilská palma prospívá lépe, pokud je vysazena ve volné půdě, avšak je třeba ji zazimovat pomocí topných kabelů (kabelu musí být více, než u Trachycarpusu) nebo makrolonových skleníčků (více zde: zimní ochrana rostlin)

Jedná se o hojně vysazovanou vzácnou palmu, kterou je velmi složité sehnat.

Minimální teplota:  -11°C
Umístění: slunečné
Odolnost vůči suchu: ano
Vlhkost vzduchu: střední

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: