spain
V úterý 21.5 výjimečně otevřeno pouze do 14:30!

Výsadba palem

Palmy a Yuccy mají rády neúrodnou půdu, tudíž nemají žádné větší nároky na zeminu. U každé rostliny vykopejte díru o něco větší než je velikost květináče. Na dno jámy jako drenáž použijte štěrk, keramzit nebo písek (nebo jejich kombinaci) cca 10cm vrstvu. Do takto připravené jámy vložte rostlinu, kterou vyjmete z květináče i s balem. Obsypte směsí keramzitu (písek) a zeminy v poměru 50 na 50.

Navrch můžete vysázet trávu nebo zakrýt jakýmkoli materiálem.

Po vysazení doporučuji palmy důkladně prolít alespoň 3-4 velké konve ke každé.

Zálivka:

Yucca rostrata – zalít pouze po výsadbě (viz výše) a pak již nikdy nezalévat bohatě jí stačí srážky v našich podmínkách.

Ostatní palmy : zalévat duben – září 1x za 3 dny 1- 3 konve dle velikosti palmy. Pokud jsou deštivé dny tak zalévat nemusíte. Pokud je teplo a sucho dlouhodobě, zalévat i více. V létě se nemusíte bát že palmu přelijete, čím více je budete zalévat v tomto období (duben-září) tím více porostou. Ideální centrální závlaha (kromě Yuccy!!!!) Toto se týká palem vysazených do volné půdy. Palmy v květináčích zalévat raději každý den, substrát velmi rychle vysychá a mohou již po 3 dnech bez vody uhynout, zvláště pokud stojí na slunci.

Pro výsadbu doporučujeme co nejslunečnější a nejjižnější stanoviště. Vysazujeme v měsících březen až červenec.