spain

Lahvová palma

Hyophorbe Lageanicaulis - Lahvová palma

Velmi zajímavý druh palmy, hlavně díky jejímu neobvykle tvarovanému kmenu, který připomíná láhev. Tato palma pochází z Mauricia, konkrétně z ostrova Round Island. Lahvová palma nikdy nemá více než 4-6 zdravých listů. U mladých jedinců mají listy oranžový až červený nádech. Dorůstá do výšky až 3,5 metru. Květy palmy vyrůstají pod korunou a plody jsou poté oranžové až červené.

Jedná se o tropickou palmu, která je hojně vysazována v teplejších subtropických a tropických oblastech. Díky tomu je zajištěna její kontinuita, i přes ničení její přirozené populace na Mauriciu.

Je velmi náročná na pěstování a v našich podmínkách ji doporučujeme pěstovat pouze celoročně v zimních zahradách. Lahvová palma je velmi citlivá na chlad a nesnese žádný mráz. Vyžaduje střední zálivku a vysokou vlhkost a pravidelné přihnojování.

Minimální teplota:  +5°C
Umístění: v zimních zahradách
Odolnost vůči suchu: ne
Vlhkost vzduchu: střední až vysoká

 

Hyophorbe vershaffeltii - Vřetenová palma

Příbuzná Hyophorbe lagenicaulis. Liší se od ní tenčím kmenem (není u základny rozšířený). Má světle zelené až nažloutlé listy. Dorůstá do výšky až 6 metrů a na rozdíl od klasické lahvové palmy dokáže udržet až 9 zdravých listů. Taktéž pochází z ostrovů v okolí Mauricia, ale z ostrova Rodrigues. 

Nároky na pěstování jsou u ní stejné, jako u Hyophorbe lagenicaulis.

 

 

 

Nejprodávanější

1990
499901199049990
Značky

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem