spain

Phoenix canariensis -8°C

Phoenix canariensis - Kanárská datlová palma

Jak už název napovídá, jedná se o druh palmy pocházející výhradně z Kanárských ostrovů, kde je považována za přírodní symbol. Díky jejímu mohutnému kmenu a nádherné koruně se tato palma rozšířila do celého světa. Již v útlém věku dosahují listy délky 2-3 metry, v dospělosti to pak může být až 5 metrů. Ve volné přírodě může rostlina dorůstat až do výšky 40 metrů.

Obrovskou výhodou této palmy je její odolnost vůči prostředí. Jsou tak impozantními společníky na slunečných terasách, zahradách a vnitřních dvorech, ale také celoročně v domě či v zimních zahradách, vstupních halách s proudícím vzduchem a světlem, a na mnoha dalších místech, kde navozují atmosféru dovolené. I přes jejich zdánlivě suchou lokalitu původu využívají  kořeny Datlové palmy vodonosné vrstvy a zásobují se takto stále vodou. Proto by měl člověk tyto rostliny v květináči pečlivě a dostatečně zásobovat vodou. Pokud rostlinu pěstujete v květináči, je potřeba ji dopřát dostatečně velkou nádobu. Odolnost této palmy vůči mrazům je zhruba -8°C

Datlovník kanárský může být v České republice vysazován i do volné půdy, avšak jediný možný způsob jak rostlinu na zimu bezpečně zazimovat je za pomocí makrolonových vytápěných skleníků (více zde: skleníky na rostliny). Po celé republice je již desítky let úspěšně pěstováno několik obrovských exemplářů zimovaných právě tímto způsobem.

Zajímavostí je, že na kanárských ostrovech se míza této palmy využívá k výrobě palmového sirupu (konkrétně na ostrově La Gomera)

Poměrně rychle rostoucí rostlina, které zvládá jak venkovní (do -8°C) tak interiérové podmínky

Minimální teplota:  -8°C
Umístění: venkovní, slunečné, nebo vnitřní
Odolnost vůči suchu: střední
Vlhkost vzduchu: střední

 

Datlovníky dlouhodobě testujeme ve volné půdě, zatím úspěšně rostou už 11 zim, ale musí se jim zajistit suché podmínky přes zimu a v případě pod mínus 5°C i přitápět.

Naše ceny této palmy jsou nejnižší v celé ČR !!!

Plantáže odkud pochází naše Datlovníky
 

 

 

 

 

 

Nejprodávanější

599
1800001599180000
Značky

Stránka 1 z 1 - 11 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 11 položek celkem