spain

banánovníky

Banánovník

Banánovníky jsou krásné dekorační rostliny, které mohou být pěstovány jak v interiéru, tak na slunečných terasách a v zahradách. Díky své velikosti je často považován za strom, ale ve skutečnosti je to největší bylina na světě.  Existuje mnoho druhů a ovoce většiny z nich je nepoživatelné, nebo plné semen. Postupem času ale byli vyšlechtěny kultivary, které semena neobsahují a jejich ovoce je chutné. Ovoce banánovníků může být žluté, růžové, zelené nebo červené v závislosti na druhu.

 

Péče:
Ideální je místo chráněné před větrem, listy jsou křehké a se silným větrem se třepí. Mají rádi propustnou půdu, a během léta vyžadují dostatek vody. Ať už v květináči, nebo v zemi je výdrž rostliny max. -1°C, pouze kořeny vydrží větší mráz avšak jsou náchylné na vláhu a často se stane, že uhnijí. Abyste zamezili uhnití, je možné kořen na zimu vykopat a uklidit ho na sucho například do sklepa, kde bezpečně přečká zimu a na jaře ho opět zasadit do země. Nebo pěstovat v květináči a na zimu rostlinu uklízet do chladnější místnosti, kde je světlo. Za jeden rok může banánovník vyrůst i o 2m, nemusíte se tedy bát ho prořezávat, vyrostou nové kmeny. Pokud banánovník vykvete a zaplodí, po odkvětu se musí kmen uříznout, jelikož umře, od kořenů poté vyrostou nové odnože. Avšak květ je v našich podmínkách velmi vzácný.

Pokud pěstujete banánovník v interiéru, vyžaduje hodně světla, nejlepší umístění je přímo u okna. Během jara a léta doporučujeme občas hnojit a rosit.


Minimální teplota:                        -1°C
Teplota v zimě:                            8°C, (± 5)°C
Umístění:                                      plné slunce
Odolnost proti suchu:                ne
Vlhkost vzduchu:                         střední/velká

 

 

Nejprodávanější

499
699014996990
Značky

Stránka 1 z 1 - 9 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 9 položek celkem