Návod na zalévání v květináčích Lechuza
Čerstvě přesazené rostliny do květináčů zaléváme první měsíc (v zimě až dva měsíce) takto:
1x týdně do substrátu cca 1,5 - 2dcl vody ke každé rostlině
Po cca 1 měsíci od přesazení zaléváme takto:
Sledovat vodoznak. Pokud červená ryska ukazuje minimum, dolít vodu do tunýlku nebo do substrátu tak aby voda dosahovala k maximu (ne více). Pozor pokud vodu lijete do substrátu, musíte vždy počkat než voda proteče a ryska se zvedne. Rostliny by neměly být přelité (nad maximum). Poté rostlinu nezaléváme až dokud ryska zase neklesne na minimum. Může být i 14 dní až měsíc dle velikosti květináče. V zimním a přechodovém období, kdy rostliny pijí méně, je dobré po vyčerpání vody do minima cca týden počkat, a poté teprve doplnit zásobník vody. Rostlina by měla nejprve vodu vyčerpat do minima, než vodu znovu doplníte.
Pozor na to když se ryska nehýbe, i když doléváte vodu, někdy se může stát že se zasekne, v tom případě vyndejte vodoměrku a proklepejte tak až se bude červená tyčinka hýbat. Pak vraťte na místo.
Od dubna do září můžeme přidávat tekuté hnojivo na palmy 1x za měsíc (dávkování dle druhu hnojiva, většinou rozmísit v konvičce dolít vodou a poté s ním rostliny zalít).
Stříhání a tvarování: rostliny dělají nové listy a zároveň mohou některé starší listy (od spoda) usychat. Takto uschlé listy odstříháme. Můžeme stříhat i špičky či kousky hnědých či jinak suchých listů.
Rostliny musí stát na místě s dostatkem denního světla.
Sázení do květináčů Lechuza:
Sestrojíme květináč dle návodu v balení, všechny komponenty umístíme na místo. Přibalený Lechuza pon umístíme na černou separační desku (falešné dno s otvory), v případě potřeby podsypeme ještě substrátem a umístíme rostlinu včetně jejího balu. Dosypeme substrátem. Zalijeme důkladně přes substrát. Vody nalijeme tolik, aby červená ryska ukazovala cca do půlky.