spain
V úterý 21.5 výjimečně otevřeno pouze do 14:30!

Dasylirium

Dasylirion Longissimum

Jedná se o trávovník pocházející z pouště Chihuanhuan v severním Mexiku. Ve volné přírodě se vyskytuje v polopouštních oblastech s dostatkem přímého slunce v dobře propustných půdách. Rostlina tvoří jeden kmen, který dorůstá do výšky 1,2-1,8 metru. Neozubené listy, které jsou až 1,2 metru dlouhé tvoří hustou kulatou růžici. Při vykvetení rostlina dosahuje výšky až 5 metrů. Květenství je jednopohlavné a tvoří ho bělavé lístky.

Minimální teplota: -5°C
Teplota v zimě: chladná místnost nebo zimní zahrada
Umístění: venkovní a na zimu uklidit 
Odolnost proti suchu: ano

Dasylirion Serratifolium

Dasylirion Serratifolium pochází z Mexica ze státu Oaxaca. Dospělá rostlina dorůstá do výšky 1,5 až 2 metrů. Jeho latinský název „serratifolium“ (pilolistý) získal podle svých listů, které jsou po celé své délce ohraničeny ostrými hroty. Díky svému tvaru je ideální pro dekoraci architektonických zahrad. Jeho ideální umístění je na přímém slunci.

Dasylirion Wheeleri

Dasylirion Wheeleri pochází ze severního Mexika, pouští ve státě Arizona, Texas a Nové Mexiko v USA. Jméno Wheeleri dostal podle známého vědce a sběratele rostlin George Montangue Wheeleriho. Jedná se o pomalu rostoucí keř/rostlinu, která roste
jedním nerozvětveným kmenem, který může dosahovat výšky až 1,5 metru, avšak dost často neroste do výšky, ale leží na zemi. Ze středu rostou tenké až metr dlouhé šedozelené listy, které jsou jak ozubené, tak zakončené jemnou špičkou. Květový stonek dosahuje výšky až 3 metrů a je zakončený svazkem malých květů. Barva květu je určena pohlavím rostliny, samčí květ je bílý, samičí fialovo-růžový. Plod malá oválná suchá kapsle, která obsahuje jedno semeno. Z vnitřních jader plodu se vyrábí typický alkoholický nápoj severo-mexických států jménem sotol. Tehdejší domorodci plody využívali jako jídlo, speciálně pro doplnění vlákniny a z listů Dasylirionu si vytvářeli pletené košíky.

 
990
799019907990
Značky

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem