spain

chamaerops humilis -10°C

Chamaerops humilis - Trpasličí palma
 
Malá tato Trpasličí palma, která patří k těm málo evropským druhům palem, doopravdy není. Rozděluje jenom svojí sílu do několika kmenů, což jí propůjčuje pro palmy neobvyklý křovinatý vzhled. Než to velké množství kmenů dosáhne odpovídající výšky, trvá to delší dobu než u palem s jedním kmenem. Přesto mohou kmeny Trpasličích palem ve stáří dorůst výšky až 3 metry. Špičky listů se nesklánějí, což listům propůjčuje uspořádaný vzhled.Stvoly listů jsou porostlé malými trny. Další výhodou Trpasličí palmy je její mladistvě brzký květ, který se objevuje už u rostlin pod 60 cm a ústí do oranžového plodu. Světležluté květenství je velmi nápadné, protože je celistvé a krátké. Trpasličí palmy se pěstují jako klasické květináčové rostliny, které mohou brzy na jaře (duben) ven a teprve pozdě (říjen/listopad) se musí dát dovnitř. Jako místa na přezimování stačí nevyhřívaná, pokud možno světlá místa, jako garáže, zahradní domky, dílny a mnoho dalších. Zrovna tak jsou Trpasličí palmy vděční stálí hosté ve vyhřívaných nebo nevyhřívaných zimních zahradách. 
 
Velmi nenáročná palma- výborně roste v bytech. Pozor pouze na přetopené byty v zimním období. Teplota maximálně do 21°C (prosinec,leden).

Pokud chcete palmu i listy uchovat v nepoškozeném stavu i při -20°C, doporučujeme použít topné kabely nebo skleník z makrolonu. Více informací topné kabely.  Pod druhem Chamaerops humilis nesmí dlouhodobě promrznout půda, tzn pokud zmrznou kořeny palma umírá.

 

Minimální teplota: krátkodobě až - 10 °C, bez poškození -7°C
Teplota v zimě: 8 (±8) °C
Umístění: plné slunce
Odolnost proti suchu: ano
Vlhkost vzduchu: střední

 
499
2500001499250000
Značky

Stránka 1 z 1 - 9 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 9 položek celkem