spain

trachycarpus fortunei semínka - 100 ks

 
  • 1 z 3
 

100 semínek palmy Trachycarpus fortunei

Dostupnost Skladem na prodejně
Můžeme doručit do
6.6.2023
299 Kč    
Kategorie palmy
 

Výsev semen

Semínka doporučujeme před výsevem namočit na 48 hodin do vody, kterou je vhodné několikrát vyměnit. Poté se semínka vysévají do vlhkého substrátu, do hloubky zhruba 1 až 3 centimetry. Doba klíčení je nepravidelná, některá semena mohou vyklíčit hned a některá až za několik měsíců. Ideální teplota na klíčení rostlin je 25°C nebo více. Substrát je třeba udržovat vlhký.

Trachycarpus fortunei - Konopná palma

Mrazuodolná palma pocházející z Himalájí. Při vysazení do země vydrží mrazy až -13°C. Palmu sázíme do volné půdy v měsících od března do července, aby se stihla zakořenit. Ideálně na místo chráněné proti větru. Palma se první dva roky po zasazení tvoří kořenový systém a roste pomaleji avšak po zakořenění může vyrůst každý rok až o 20cm. V zimě doporučujeme zabalit pomocí topných kabelů a netkané textilie. Jak palmu správně zazimovat naleznete zde: zimní ochrana palem

Pokud plánujete palmu pěstovat v květináči, je třeba během léta nepodcenit zálivku. Na zimu (v období od prosince do února) palmu uschováme do chladnější místnosti s dostatkem světla, ideální rozmezí teplot je -5°C až +10°C. V květináči palma udělá každý rok zhruba 3-5 nových listů a přírůstek kmene nepřesahuje 10 cm.

Minimální teplota:             -13°C
Umístění:                          plné slunce
Odolnost proti suchu:        ano
Vlhkost vzduchu:               střední

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: