spain

Bismarckia nobilis, 180 cm

 

Pro rok 2024 již nedostupné

Autentické foto
Celková výška: 180 cm

Dostupnost Momentálně nedostupné
6 990 Kč
Kategorie Bismarckia nobilis
 

Bismarckia nobilis - Bismarkova palma

Kdo jednou v tropických nebo subtropických zemích viděl tyto mohutné Bismarckovy palmy, nikdy na ně nezapomene. Jedná se o stříbřitě zbarvenou mohutnou dominantní palmu dorůstající do výšky až 20 metrů. Kmen má rovný, válcovitý, šedohnědé barvy. Jeho šířka může být až 80 cm. Bismarkova palma se vyznačuje velkými dlanitými modro-šedo-stříbrnými listy, které mohou měřit až 4 metry. Květenství rostliny vyrůstá mezi jednotlivými řapíky listů. Palma je dvoudomá, tzn. že k oplodnění potřebuje druhou rostlinu opačného pohlaví. Květenství je bílé a zraje do hnědých zhruba 5 cm velkých bobulí.

Tento druh pochází z Madagaskaru, kde roste jako dominanta na otevřených savanách a je považován za jednu z nejkrásnějších palem na světě. I proto se sní můžeme setkat v mnoha tropických a subtropických zemích. V Evropě jsou často k vidění na Kanárských ostrovech a nyní již i na Jihu Španělska.

V České republice je Bismarkova palma pěstuje buď celoročně v zimní zahradě, nebo jí můžeme letnit, avšak na zimu ji musíme uklidit opět do zimní zahrady, kde teplota neklesá pod 10°C. Rostlina je během vegetačního období velký žíznivec a proto je potřeba jí hodně zalévat a pečlivě hnojit. Tuto palmu doporučujeme přesadit do většího květináče. Pokud nebude mít dostatek prostoru na kořeny, nebude tvořit nové listy. 

Jedná se o jedinečnou tropickou palmu, která je bohužel náročná na pěstování v České republice.

Minimální teplota:  krátkodobě 0 °C
Umístění: světlé - zimní zahrady
Odolnost vůči suchu: ne
Vlhkost vzduchu: střední až vysoká

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: