spain

Brahea edulis 450 cm

 
  • 1 z 4
 

Pro rok 2024 nedostupné
Celková výška: 450 cm
Výška kmene: 200 cm

Dostupnost Momentálně nedostupné
69 990 Kč
Kategorie Brahea edulis -8°C
 

Brahea edulis - Guadalupská palma

Jak už název napovídá, tato mohutná palma pochází z Mexického ostrova Guadalupe.  Na tomto ostrově byla tato palma málem úplně vyhubena a to z důvodu velkého množství koz, které na ostrově žili, a požírali veškeré semena nebo malé palmy, jež nestíhali dorůstat. Dnes se Brahea edulis vyskytuje na ostrově pouze v několika rozptýlených skupinách v chráněných lokalitách.

Jedná se o vějířovou palmu, která dorůstá do výšky až 13 metrů. Pomalý růst z ní dělá vděčnou, dlouho žijící rostlinu, jejíž vějíře jsou kulaté až kosočtvercové. Vytváří tak krásnou velkou zelenou plochu listů. Plody chutnají příjemně sladce a používají se jako datle - odtud botanický název Brahea edulis jako poživatelná.

Brahea může být v České republice vysazována i do volné půdy, avšak jediný možný způsob jak rostlinu na zimu bezpečně zazimovat je za pomocí makrolonových vytápěných skleníků ( více zde: skleníky na rostliny). Taktéž palmu můžeme pěstovat v květináči a na zimu ji uklízet do chladnější místnosti s dostatkem světla. V takové místnosti by se teplota měla pohybovat v rozmezí -4°C až +12°C. Může být také pěstována celoročně v zimních zahradách.

Jedná se o velice nenáročnou a vděčnou rostlinu!

Obrovskou Braheu edulis si můžete prohlédnout u nás na prodejně, kde je vysazena ve volné půdě v jedné z našich zimních zahrad.

Minimální teplota:  -8°C
Umístění: venkovní, slunečné, nebo v zimní zahradě
Odolnost vůči suchu: ano
Vlhkost vzduchu: střední

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: