spain
V úterý 21.5 výjimečně otevřeno pouze do 14:30!

Butia capitata 450 cm

 
  • 1 z 2
 

Pouze na objednání předem
Celková výška: 450 cm
Velikost kmene: 200 cm

Dostupnost Momentálně nedostupné
99 990 Kč
Kategorie Butia capitata
 

Butia Capitata - Želé palma

Jedna z nejrobustnějších palem se zpeřenými sily pocházející z Brazílie. Její listy mohou být namodrale-šedé až zelené, to závisí na jednotlivých formách palmy. Dorůstá do výšky až 8 metrů. Tato palma byla poprvé zaznamenána a popsána v roce 1826. Želé palma se jí přezdívá proto, že se dříve z jejích jedlých plodů vyrábělo želé. Dužina těchto červených plodů je velmi bohatá na vitamín A. Mohou se využívat také na výrobu šťáv, likéru, marmelád nebo zmrzliny.

Butia Capitata je elegantní a nepostradatelnou palmou pro exotické zahrady, a vydrží venkovní teploty -10°C pokud je vzrostejší a  dobře zakořeněná. Je též velmi vhodná jako skleníková rostlina. Butia může být v České republice vysazována i do volné půdy, avšak jediný možný způsob jak rostlinu na zimu bezpečně zazimovat je za pomocí makrolonových vytápěných skleníků ( více zde: skleníky na rostliny). Taktéž palmu můžeme pěstovat v květináči a na zimu ji uklízet do chladnější místnosti s dostatkem světla. V takové místnosti by se teplota měla pohybovat v rozmezí -5°C až +10°C

Pokud rostlinu pěstujeme v květináči, je potřeba ji během vegetačního období pečlivě zalévat. Během zimy je zálivka mírná.

Minimální teplota:  -10°C (krátkodobě)
Umístění: venkovní, slunečné, nebo zimní zahrada
Odolnost vůči suchu: střední
Vlhkost vzduchu: střední

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: