spain

Citrus junos (Yuzu) 90 cm

 
Skladem 24.4.2024 Efekt lupa
  • 1 z 2
 

Autentické foto
Celková výška: 90 cm

Dostupnost Momentálně nedostupné
990 Kč
Kategorie Citroník
 

Citronovník (Yuzu)

Yuzu (Citrus Junos) je druh citrusového ovoce známého také jako Yuja, Yuza či Yóuzi. Je to malý kulatý citrus se silnou nerovnou kůrou a velkým obsahem pecek. Jeho chuť je pikantní, kyselá a hořkosladká - jako citron, grapefruit a mandarinka v jednom.

Citrusy se u nás pěstují především jako přenosné rostliny, jsou proto plně odkázány na obsah květináče. Musíme jim tedy dodat správný substrát a zajistit jim přísun živin v podobě hnojiv. Citrusy mají rády slunečná místa chráněná před větrem.

Substrát pro citrusy by měl být kyprý a propustný. Vhodné je použít běžně prodávaný substrát pro citrusové stromy, který taktéž naleznete v naší nabídce. Zálivka by měla být důkladná a to hlavně během letních období. Zaléváme vždy, pokud vrchní vrstva substrátu vyschne. Během zimy je zálivka samozřejmě nižší. V průběhu vegetačního období je dobré zhruba jednou za měsíc citrusy přihnojovat. Citrusy je možné jakkoli zastřihovat, tam kde se zastříhne rostlina znovu obroste. Citrusy i v našich podmínkách kvetou a plodí, avšak dozrání plodů závisí hodně na průběhu léta a způsobu zazimování. Nejspolehlivěji dozrává v našich podmínkách citroník.

Přezimování je pro citrusy velmi důležitá. Minimální teplota je v závislosti na druhu někde mezi -2°C a -5°C. Zimoviště by mělo mít dostatek světla a a teplotu neklesající pod 0 °C, maximální teplota pro zimování citrusů je zhruba 12°C. Na zimoviště doporučujeme rostlinu přemístit co nejpozději, čím déle je venku, tím lépe pro ni. Vhodné místo na přezimování může být např. skleník, zimní zahrada, nebo nevytápěná chodba či garáž. V zimě je nutno zálivku výrazně omezit.

Pokud chceme pěstovat citrus v zemi, je nutné ho na zimu zazimovat s pomocí makrolonového skleníčku.

Minimální teplota:                      -6°C
Teplota v zimě:                            2 až 12°C
Umístění:                                    slunečné
Odolnost proti suchu:                  nízká
Vlhkost vzduchu:                         střední

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: