spain

Brahea armata, modrá palma, 350 cm +

 

Celková výška: 350 cm +
Výška kmene: 190 cm
Váha: cca 1 tuna

Dostupnost Momentálně nedostupné
69 000 Kč
Kategorie Brahea armata -8°C
 

Brahea armata  - Mexická modrá palma

Jak už sám název napovídá, jedná se o druh palmy pocházející z oblasti Baja California v Mexiku. Je velmi specifická svým modro-stříbrným zbarvením. Ve volné půdě dorůstá do výšky až 15 metrů a vyznačuje se velmi silným kmenem. Její modro-stříbrné listy mohou být až 3 metry dlouhé (1 metr řapík a 2 metry samotný list). Brahea armata má velmi hezké květenství, které je větší než samotná koruna a dosahuje délky až 5m, kvete žluto-bílými květy a následné plody jsou vejcovité bobule hnědé barvy o velikosti zhruba 2 cm.

Brahea armata je velmi atraktivní palma, hlavně když je mladá. Zvládá i částečné sucho, avšak během vegetačního období doporučujeme normální zálivku. Odolává teplotám až -8°C.

Brahea může být v České republice vysazována i do volné půdy, avšak jediný možný způsob jak rostlinu na zimu bezpečně zazimovat je za pomocí makrolonových vytápěných skleníků ( více zde: skleníky na rostliny). Taktéž palmu můžeme pěstovat v květináči a na zimu ji uklízet do chladnější místnosti s dostatkem světla. V takové místnosti by se teplota měla pohybovat v rozmezí -4°C až +12°C

Minimální teplota:  -8°C
Umístění: venkovní, slunečné
Odolnost vůči suchu: ano
Vlhkost vzduchu: střední

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: