spain

Ptychosperma elegans, 170 cm

 
Novinka Super kvalita Efekt lupa
  • 1 z 3
 

Autentické foto
Celková výška: 170 cm

Dostupnost Skladem na prodejně
Můžeme doručit do
18.6.2024
1 990 Kč    
Kategorie palmy
 

Ptychosperma elegans - Elegantní palma

Velmi štíhlá palma pocházející původem z Austrálie. Bývá často milně zaměňována s palmou Alexandrovou, oproti ní se vyznačuje tenčím kmenem a mírně odlišnými listy. Dorůstá do výšky 10 - 12 metrů. Má tenký hladký kmen, který je zakončený korunou o zhruba 7 až 11 sytě zelených listech, které mohou měřit až 3 metry. Vykvétá těsně pod korunou, květenství je zelené a následné plody jsou sytě červené.

Tento druh je endemitem v Australském Quenslendu, kde roste v tropických i subtropických deštných pralesech, nejčastěji jako podrost. Vyskytuje se hlavně v blízkosti řek a potoků, kde je pro rostlinu dostatek vláhy. 

Ptychosperma elegans je tropická rostlina a v České republice se pěstovat buď přechodně venku a uvnitř, nebo celoročně v zimních zahradách. Vyžaduje vysokou vzdušnou vlhkost avšak nepotřebuje přímé slunce. Postačí jí polo stinné nebo částečně slunné umístění s vlhkým vzduchem. Během vegetačního období je potřeba ji důkladně zalévat. Pokud rostlinu pěstujeme venku a na zimu ji uklízíme, teplota v místnosti kde bude rostlina umístěna nesmí dlouhodobě klesat pod 10°C.

Minimální teplota:  0°C
Umístění: světlo - polostín, zimní zahrady
Odolnost vůči suchu: ne
Vlhkost vzduchu: vysoká

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: